O lososových mužoch a odšťavených ženách, časť II.

Návod pre šťastný vzťah neexistuje. Keď potrebuje partner pre šťastný vzťah návod, tak to nie je partner pre šťastný vzťah. Ak je jedno z tiel nešťastné, tak ani to druhé šťastné nebude. Musíme s tým nešťastným splynúť v jedno a obšťastniť ho. A nie len vymeniť telesné tekutiny, ale aj nepozorovane obaliť tie pichľavé city, pocit a emócie myšlienkovou fóliou, naložiť na chrbát a potichu vyniesť na smetisko dejín.

Mali by sme sa o ženu viac zaujímať. Čo robila cely deň, pomôcť jej. Ukázať, že nám na nej záleží, doniesť jej kvety, pomôcť v domácnosti. Ženy toto dokážu oceniť. A veľakrát aj tým sexom. Keď chlap žene pomôže so všetkými povinnosťami, tak celkom možno aj pochopí, že to, že je večer unavená naozaj nemusí byť výhovorka. Nám alfa samcom sa to zdá zakaždým, keď sa k nej domotáme z obývačky od futbalového zápasu anglickej ligy. Avšak keby sme zažili to čo naša polovička, tak chlap po takomto dni tiež nebude večer s postaveným vtákom zhadzovať vázy zo stola. Ženy toto skôr aj tak otravuje, ako lichotí. Ženy potrebujú byť lovené. Sofistikovane. A nie byť zožraté ako studené párky bez horčice. A chlapi sa ešte divia, že naozaj chutili ako studené párky bez horčice.

Chytiť ženu za prso dokáže každý chlap, ktorý ma zdravú ruku. chytiť ju za srdce už len málo z nich. Obdivovať len jej telo je, ako si obzrieť obal knihy a vrátiť ju neprečítanú do poličky. Niektorí sa dostanú aj k tomu, že tú knihu otvoria, ale len v nej povrchne prelistujú a vôbec neprežijú emócie, ktoré by im tak rada sprostredkovala. Ak už knihu otvoríme, tak čítajme pomaly s porozumením. Stranu po strane. Užívať si pomaly začínajúci dej, obliznúť si zamyslene prst a pomaly otočiť ďalšiu stranu. Sem tam sa vrátiť a prečítať si znova tie isté stránky, pretože kniha dosť často nedáva zmysel. Musíme ju čítavať denne dookola, aby sme ju vstrebali do posledného písmenka. Stále myslíme na to čo sme prečítali, aj keď knihu nemáme pri sebe. Veľakrát ju čítame do noci pri zasvietenej lampe, nemôžeme od nej oči odtrhnúť. Niekedy ju na chvíľu zatvoríme a obdivujeme aj jej obal. Je to vzrušujúce, ako ladí s obsahom. Niektorí chlapi majú kníh plné poličky a už ani nepamätajú o čom boli. Znalec dobrých kníh má v poličke len tie ozaj dobré knihy. A rozčítanú má vždy len jednu jedinú..

Mnoho chlapov uprednostňuje detské knižky. Veď koľko žien povie, že má doma malé dieťa.. Nechce sa im čítať dlhé romány. Riešiť, či dá mi, či nedá mi.. Nalistujú hneď poslednú stranu a keď sú spokojní s koncom, knihu si nechajú. Také ženy pasujú do auta, dobre vyzerajú na gauči a aj na plese. stále namachlené, štíhle, s roztiahnutými nohami, alebo pootvorenými perami. Kedy nie je podstatné to, čo z nich ide von, ale čo ide dnu.. nevyužíva to (uf, už to volám TO) cely rozsah materinského jazyka, a jej potreby sa dajú uspokojiť v každom nákupnom centre. dá sa to kedykoľvek odložiť stranou a nikam to neutečie. vyberieš si to z poličky, len keď sa s tým chceš hrať. nekecá ti to do života, lebo o ňom nemá ani šajn. všade to bude chodiť za tebou samo. reaguje na par naučených povelov ako: náhrdelník, manikúra, šampanské, vyfajči.. radosť mať doma také zvieratko. ani záchodík mu nemusíš meniť..

Na obranu žien sa v dnešnej prefeminizovanej a testosterónovej dobe ženským dostáva málo mentálnej potravy. každý španuje svaly, tvári sa jak kapitán zemeguľa v Gucci okuliaroch a na city sa zabúda. na to, čo nás robí ľuďmi. city pocity a emócie.. Čokoľvek. Slovo, ktoré zohreje ruky, roztvorí pery a otvorí oči dokorán. A robí sex úplne úžasným. Každý len chce nejako ten deň, vzťah a život nejako odsúložiť povinnou rýchlovkou. A pritom sa s nimi môžeme tak fajnovo pomilovať.

Dnes sa ženské zvyknú ovešať rôznymi drahocennými doplnkami: kabelkami, šperkmi, topánkami, šatami. Najlepšie nech ich je toľko, aby zakryli celu tú znudenú ženu. Žena, ktorá veľa stojí, zvyčajne za nič nestojí. Hlavne že chlapovi pri nej stojí. A tie najpríťažlivejšie doplnky si na seba nedajú.. Pekný úsmev, dobrú náladu, charizmu, smiech, bezprostrednosť, ženskosť, červené líca. Lebo tie si často nedokážu chlapi všimnúť a nieto ešte oceniť. Nehovoriac o novom účese, či popratanej kuchyni. Želajú si také bicepsy, že sa do nich nechty o jednej ráno nezaboria príliš hlboko, ale, ani by sa o ne nemali zlomiť. A takú hustotu by mal mať aj jeho mozog. Nemal by byť príliš citlivý, ale ani natvrdlý ako kameň. Ďalej mužné ramená a dlane. Aby sa žena mohla spoľahnúť na ne. Ta ne? Nie veľké svaly, len taká tá rysujúca sa mužnosť a pružnosť. Mal by vás vedieť udržať opretú o kachličky aspoň 10 minút a mať príťažlivé pozadie, ktoré chcete stláčať ako plyšového medvedíka. Také to niekoľkodňové strnisko, aby si si mohla o neho poškrabať čelo ruky. Ale na druhý deň oholený, ako detská prdelka, keď sa potrebujete k niekomu pritúliť už od pondelka. A takto si tu spoločne pestujeme tieto predstavy na plafónoch našich spální za hlasného chrápanie nášho partnera.

TIEŽ SI PREČÍTAJ:  Ako ovládnuť a premôcť hlad

Koľkokrát máme my chlapi tie najdokonalejšie ženské doma, len múdrosť nezanechala mnohým v tvári stopy. Nechceme to, čo nám dáva manželka a od milenky chceme to, čo nám dať nemôže. Neopätuje city a je len ventilom, ktorý uvoľní ten tlak v mužovej hlave a vajciach. Frustrácia myšlienky sa zhmotní v semeno a primitívny chlap ma pocit, že sa zo vzťahu vyejakuloval. Len problém je, že to musí urobiť každý víkend a služobku 🙂 Miesto rozvodu, alebo spoločných rozhovorov zvolí tú lenivejšiu cestu, ktorú nemá problém dostať na lopatky a pomilosúložiť. Ale žeby sa chlap postavil problému a situácii čelom.. To radšej žaluďom. Ale samozrejme príčina, dôsledok, problém aj následky, je tá milenka. Chlap sa len tak šmykol a padol až na dno. Držiac si pri tom ukazovák na pere, uvažujúc nad vyhoňvorkou o nevere. Keď už musí jeden z partnerov tomu druhému nazrieť do telefónu, tak to rovno môže zbaliť švestky tomu, na ktorého nie je napísaný byt. Dôvera je úplne spodná tehlička vo vzťahu. Úplný začiatok každého sťahu. A ak praskla, zosype sa s ňou všetko ostatné, čo na nej bolo postavené.

Miesto ťahania šnúrkami v pozadí, by sme sa mohli sústrediť na dôležitejšie šnúrky, alebo šnúročky v našich vzťahoch. Napríklad tie na ženiných pyžamových nohavičkách. Tie šnúročky sú tam náročky. A sú vo vzťahu veľmi, veľmi dôležité. Pretože keď sú rozviazané, tak vieme že sa tie pyžamové nohavice dajú pohodlne stiahnuť. Hlavne ráno pri sporáku a na kuchynskej linke. A ak sú zaviazané na mašličku, tak nás partnerka vyzýva dobíjať. Zaviazaná mašlička úplne mení situáciu. Ukáže, či chlap dokáže nabiť, vystreliť a trafiť. Či ju dokážu elegantne rozviazať, alebo len sprosto potiahnuť a vyrobiť na nej uzol. Ale keď žena dovolí tú šnúročku potiahnuť, a obaja cítia ako tá mašlička mizne, tak vtedy sa strihá červená páska, za ktorou čaká úprimná láska…

Hľadáme v tvári ženy matku, niekto bojovnicu, iní ranenú labuť, o ktorú sa bude starať. Alebo ju chcieť doraziť L Jediná vráska, alebo ináč uložený mimický sval môže byť rozhodujúci. Všeobecne je krása len akýmsi znakom vzájomnej kompatibility. A nie vždy ide o tie prsia. Pretože pekné prsia neurobia každú ženu príťažlivou. Ale príťažlivá žena urobí každé prsia peknými.

Chlap môže v žene nechať aj pol liter tekutín a napriek tomu v nej nič nezanechá. Len nepríjemný pocit v rozkroku. Je odsúdený pre ženu ostať polotovarom z mrazáku keď nepochopil, že najerotogénnejšia zóna je mozog. kedy jej prechádza od stehna k lícu obrátenou dlaňou a kedy sa stavia husia koža za ňou. Keď šúcha pätami po plachte a nie je nohami a mysľou pri práčke.

Na ženy je každá veta krátka, ste k naším emóciám skratka.. Pretože najvzrušujúcejšia na žene je mužská predstavivosť.  V ženách sa chceme strácať ako v bludisku, nehrabať sa v nich ako na smetisku. Miesto maskary jej rozmazať rúž. Stlačiť jej zozadu ruku, keď vykladá nákup z kanflandu, aby sa paradajka rozbryzgla po kuchynskej linke. Nedať šancu jej očnej linke. Pretrieť ju prstom, lúpať ju vrstvu za vrstvou. Dostať sa na jej jadro, chytiť ju chlipne za ňadro. Celkom zištne si k nej prisadnúť, keď večer na gauči s kolenami pod bradou sťažuje sa na cely svet. Zohriať jej bosé prsty na nohách dlaňou. Kedy sa až zadiví, že pozrel za ňou. Že kde nabral tú odvahu, dať ich vzťahu vlahu. Vstať o pár minút skôr a zobudiť ju dlaňou na líci a možno aj vtákom v rici ( dobre, dobre, ja len či dávaš pozor). Podaním nízkotučného syra, kedy už drží v ruke ryžový chlebík. Umyť riad, aby ste mohli dať v kuchyni príkaz vzad. Držať ju pri jesennej prechádzke za ruku a dať jej vášho vzťahu doživotnú záruku. Jednoducho ju vnímať kompletne celú. Usmiať sa, keď jej nevyšiel koláč z rúry. Keď nad zle prežehlenými pukmi zúri. Pomôcť zavesiť jej záclonu, vystrúhať jej z tých umytých okien poklonu. Napísať jednu bezmennú smsku počas pracovného týždňa cez obed. Ver, že bude z toho celá het.. Samé bežné, prehliadané veci. Jednoducho nemá rada keci. Prekvap ju zas a znova, večer sediac na tebe vybuchne ako supernova. O pol noci sa budete cítiť z bežného života vyzutí. Cely vesmír bude len o: ja & ty..