KIRSTEN

Marek Kollár

Pred očami sa nám odvíja silný príbeh piatich mladých ľudí – tínedžerov. Skladačka na prvý pohľad rôznych životov a udalostí, ktorá sa na konci zleje do jasného obrazu nového začiatku pre všetkých. Pútavý príbeh je len jednou stránkou autorovho vyjadrenia. Hlavné časti tvoria emocionálne pohnútky a vyzdvihnutie správnych a pozitívnych životných rozhodnutí a motivácie.

Táto kniha čitateľovi pomáha zamyslieť sa nad tým, že život sa dá žiť nesebecky a altruisticky. Hlavná hrdinka – Kirsten – sa napriek osobnej tragédii snaží byť užitočnou predovšetkým pre ľudí vo svojom okolí. Jej rozhodnutia sú často prekvapivé. Vyberá si zložitejšiu cestu trpezlivosti, ktorá nakoniec vedie k väčšiemu dobru pre všetkých. Postupne sa učí, že ak sa zriekne okamžitého úspechu v mene iného človeka alebo vhodnejšieho času, výsledok môže byť lepší, než v aký kedy na začiatku dúfala.

kúpiť na martinuse Ukážka

Najsilnejší zážitok býva ten posledný. Tak ako posledná veta v knihe, ktorá čitateľovi odhalí, že zrejme čítal úplne inú knihu, než myslel.

Čo v knihe nájdete?

Zamyslenie sa nad tým, že život sa dá žiť nesebecky a altruisticky. Že ak sa zriekneme okamžitého úspechu v mene iného človeka alebo vhodnejšieho času, výsledok môže byť lepší, než v aký sme kedy na začiatku dúfali.

  • 216 strán
  • 48 kapitol
  • 3 hodiny čítania
Ukážka

Čo na knihu hovoria čítatelia?

Kniha nielen na prečítanie, ale dá aj niečo do života. To je pridaná hodnota, ktorá v mnohých knihách často chýba.

Pozitívny odkaz do života.

Skvelý kniha, ktorú som prečítal ako sa hovorí jedným dychom. Dúfam, že bude pokračovanie. Dievča je myslím si vzorom pre dnešnú mládež. Osobne by som chcel chodiť s takým dievčaťom, alebo mať takú dcéru. Príbeh pútavý a zaujímavý od začiatku do konca.

Kirsten ma veľmi zaujala a chcela by som vedieť, či bude aj pokračovanie. Ako to s nimi dopadne trebárs o niekoľko rokov?

Autor

Marek Kollár

Po mnohých skúsenostiach, ktoré som načerpal životom na troch kontinentoch, som sa rozhodol to, čo som prežil, vpísať do kníh. Kirsten je prvou knihou. Nasledujú Vyvolený a Výnimoční, ktoré už čakajú na vydanie. Rozpísané sú ďalšie, a to Zvrátení a Vyvolení. Vo svojich knihách sa snažím ponúknuť iný pohľad na život. Ako by veci fungovať mali a mohli.

Prostredníctvom hlavných postáv sa pokúšam každého motivovať, o čo všetko by sme sa mohli pokúsiť, ak by sme vedeli že nemôžeme zlyhať. S čitateľmi aktívne komunikujem a ponúkam pomoc pri písaní.