Vyvolený

Dan žije svoj bežný život webdizajnéra v miliónovom veľkomeste, kým sa v jeho živote nezačnú diať nadprirodzené udalosti. Odohrávajú sa len v jeho hlave, sú sučasťou reality, alebo neznámeho vesmíru ktorý ho o chvíľu pohltí? Dokáže tu byť pre chorú Emily, ktorá ho teraz potrebuje? Zachráni Laylu,  ktorá je možno kľúčom k nevysvetliteľným javom a ktoré sa čoraz viac zmocňujú jeho života? Odhalí nakoniec, kto je Elho? Ktorého v živote nestretol a ktorý o ňom všetko vie? Vie odkiaľ prišiel a kam smeruje. Existuje pre to racionálne vysvetlenie?

Dana čaká premena, o ktorú sa neprosil a ktorá zodpovie všetky otázky všetkých ľudí. Postupne odhalí, že jeho stretnutie s Laylou nebola náhoda, ale nevyhnutnosť. Odomkne v ňom netušené city a poznanie siahajúce ďaleko za horizont každodenného vnímania. Kedy bude môcť myšlienkou modelovať sochy z hliny, vidieť budúcnosť, manipulovať s časom. Všetky udalosti, stretnutia s Laylou a Elhom Dana postupne vedú k pochopeniu zmyslu jeho vlastného života a nevyhnutnej obete. Dokáže si udržať zdravý úsudok, alebo je obeťou manipulácie? V knihe sa čítateľ dočíta, ako vyzerá očistec, naši strážni spolupútnici, ako ohnúť lyžicu a kto je pre koho tým Vyvoleným.

Až teraz si uvedomil že Layla už môže byť mŕtva. Že tí dvaja ju zrejme zabili okradli a možno aj znásilnili. Začala sa v ňom zbierať nenávisť. Dovtedy ju v takej intenzite nepocítil. Cítil sa ako zviera, hladné po krvi. Neprial si nič iné, ako zabiť týchto dvoch, nehladiac na dôsledky. Krv v ústach ešte znásobovala tento živočíšny pocit. Bol nim úplne posadnutý. Vlieval mu nové sily. Adrenalín sa miešal s krvou, bolesť prestala bolieť. Cítil, ako jeho telo vrie. Zlosť a hnev sa zmiešali do neudržateľného euforického pocitu, ktorý z Dana vytryskol ako fontána. Mužovi zamrzol na tvári predošlý úškrn. Vyvalil oči a začal sa dusiť. Jeho hrdlo začalo nepríjemne praskať. Vypľul krv a z krku mu vyrazila kosť. Prerezala kožu a vystriekol z neho krvavý prúd. Nevydal ani hláska.
Druhý chlap sa držal za brucho a a kričal v strašných bolestiach. Nadvihol sa mu kabát. Akoby ho zozadu niekto prepichol železnou tyčou. Chlap zversky zareval. Bolo to rebro. Vytrhnuté z hrudného koša a vychýlené z hrudníka. Ďalšie a ďalšie. Dan akoby nič nevnímal. Bol opantaný bolesťou, ktorú ani necítil. Chcel iba pomstu. Jeho tvár bola zovretá zlosťou a vyzerala veľmi sústredene. Bol v tranze.

Knihu v pdf si môžete stiahnuť tu

Ak chceš knihu v tlačenej podobe, napíš na info@mentalnaspajza.sk a pošlem ti ju s venovaním zdarma.