O lososových mužoch a odšťavených ženách, časť I.

U mužov platí, že žena môže mať len DVA z TROCH: pekný, verný, bohatý. Zväčša sa kopec žien zvykne motať medzi: pekný, bohatý, neverný ALEBO škaredý, verný, bohatý. A skončia v najtrvácnejšej kombinácii: pekný, verný, chudobný. Muži si na oplátku môžu vyberať zase tieto dva z troch: pekná, inteligentná, emočne stabilná. Väčšinou si vyberú tú s veľkými prsiami.

Niektoré ženy sa snažia byť až príliš krásne. Vytvoria okolo seba štít, ktorým ruka chlapa neprenikne hlbšie ako po to prso. Taký, že ju žiadny chlap nebude môcť nikdy chytiť za srdce. Môžeme mať pekné ženy, s pekným telom a aj s pekným vnútrom, osobnosťou. Prečo si odtŕhať od úst? Párky treba jesť aj s horčicou a chlebom. Lebo takých samotných sa ich neskôr vždy prejeme. Čiže nie že svet je plný nepoužiteľných, zadaných chlapov, ustrašených mužov  a mamičkiných maznáčikov.. Svet je len možno plný namyslených princezien, ktoré čakajú na princa na bielom koni, kým oni sami držia metlu v ruke. Chvalabohu existuje aj paralelný vesmír, kde ženy vedia oceniť aj úplne bežných a nudných chlapov. A dokážu s nimi zostarnúť na druhom poschodí akejkoľvek sídliskovej bytovky.

Väčšinou  sa na tých sídliskách potom rodia príbehy o úzkych blúzkach. Najkrajšia je blúzka úzka. Keď položí nákup pred kuchynskú linku a nedá pozor na chvílinku. Už jej ju niečie dlane sťahujú pozdĺž tela, tak ako to už na obede chcela. Ruky nechá pokojne vedľa tela, veď ani nechce až tak veľa. Len aby blúzka spadla podlahu a dodala jej odvahu. Neukázať strach, tváriť sa ako dáma. Najmä kvôli faktu, že nebýva sama. Rozmýšľať na lopatkách, či ta úzka blúzka nebola dôvodom že tu teraz ležia oni dvaja. Či nebola trošku podvodom, že ju jeho telo teraz posiela striedavo z pekla do raja.
Otvorila obe oči, pozrela prítomnosti zoči-voči. Drez plný riadu, kôš plný prádla, manžel ma už pred televízorom padla. Tá úzka blúzka spočíva na ramenách naďalej. Ale ta predstava.. To už hej!

Ale veď to je v poriadku. Každá žena získa partnera tak, ako dokázala vzbudiť jeho pozornosť. Keď mu strčí do papule mäso, tak dostane uslintaného a večne hladného dedinského psa, ktorý ju zakaždým za pár minút zhltá, otočí sa na bok a zachrápe. Chlapa netreba loviť tými svojimi deväťdesiatdeviatimi dokonalými percentami. Takto loví mužov deväťdesiatdevať percent žien. S úspešnosťou ulovenia chlapa jedno percento. Chlapa treba loviť na to svoje jedno nedokonalé percento. To ženu odlišuje od deväťdesiatdevať percent iných žien. Má niečo, čo žiadna iná. A žiadaného chlapa uloví na deväťdesiatdeväť percent. To jedno nedokonalé percento je príťažlivejšie ako tých 99 dokonalých. To sú tie červené líca, začesanie si vlasov za ucho, zakoktanie sa, roztržitosť v telefóne, stisnutie dlane v kine, previnilé oči po zbaštení celého koláča. To všetko nás chlapov tak nepríčetne vytáča. Blúdime v tej vašej nedokonalosti a mnohým sa to blúdenie nepáči, hľadajú cestu von. Lenže cesta von vedie práve opačným smerom. Smerom dnu. Hlbšie. Viac ako na pätnásť centimetrov. Hlbšie do vesmíru, ktorý nemá konca. Spoznáme vás, keď spoznáme vaše vnútro. Vraj tam niekde vo vnútri srdce. Treba sa dostať až k nemu a poobzerať si ho, či je na ňom napísané naše meno. Legenda hovorí, že niektorým chlapom sa ho už podarilo nájsť, iní v tom bludisku blúdia dodnes. Nemôžete čakať, že sa vo vás budú muži strácať, keď budete ploché ako letisko. Chlap vás potrebuje lúpať ako cibuľu vrstvu za vrstvou.

Nie sa čo diviť niektorým ženám, že jednoducho ostali samé. Vykasané lososové tričká, alebo synčekovia zbohatlíkov, vypatlanci zaľúbení do svojho auta, tela, ega. Mamičkini synáčikovia, deti s veľkými topánkami a hodinkami. Vylízaní na hlave aj v hlave. V dnešnom pokrivenom svete je naozaj problém nájsť chlapa, ktorý ženám rozumie. Že jeho slovo je ako svätená voda, po ktorej ženská túži ako vyschnutá špongia pri tabuli na základnej skole. Že keď s ním hovorí, tak jej od toho tepla rastie v hrudi kvet a páľava rozčervená líca. Nevie, či si preložiť znovu nohu cez nohu, alebo začesať vlasy za ucho. Chlapi majú dnes malo fantázie jednoducho.

To čo funguje v krčme, nefunguje so ženou na káve. Ale aj osamelá žena robí niečo veľmi zle. Pretože pre každú ženu tu je chlap,  ale nie pre každého chlapa tu je žena. Takže ako nájdem toho najskvelejšieho? No nenájdeš. Zakaždým to bude ako s tou chladničkou: máš na niečo chuť, otvoríš chladničku, tam nič. Zatvoríš, otvoríš mrazničku, tam nič. Znížiš nároky, otvoríš chladničku, tam stále nič. Zatvoríš, otvoríš mrazničku, tiež nič. Znova znížiš nároky, otvoríš chladničku a zrazu je plná dobrôt. a už len žerieš ako taká bulimička na opušťáku. Znova sa tých mužov prežerieš, vyvraciaš a takto dookola. Vzťahy, sťahy v podbrušku, znova trápny misionár. Vždy si nájdeš len nejakého debila. To preto, lebo debila hľadáš. Vždy si povieš potom, čo sa tvoja panenská blana znova zacelila, že určite nájdeš len ďalšieho blbca, ktorý do teba vnikne viac ako na tých trápnych 15 centimetrov. No a potom sa budeš samozrejme s roztečenou maskarou diviť, že si znova našla debila. Aj keď veľakrát ste v tom nevinne. Pretože čím ma ženská väčšie cicky, tým menej je chlap romantický.

Ženy sú náročné. No len na druhej strane ich tlačí do posteli ten vek, štekliace vajíčka v podbrušiu a to, že nemá kto odniesť tých jedenásť prázdnych fliaš od vína do zberu. Z minulého týždňa. Znížite svoje nároky a miesto chutnej večere stačí polotovar. A ešte aj ten ohrýzate ako neandertálec zmrazený a holými rukami. A čudujete sa, že vám nechutí. Radšej taký, ako žiadny? Čo ak nie ste tu vy tie neschopné a nezaujímavé? Ale práve všetci chlapi naokolo?  Čo ak ste ich pritiahli k sebe práve vy svojím správaním?
Telo ženy musí rozprávať príbeh. To nemá byť iba niekoľkostranový akciový leták na mäso údeniny, ale román. Kedy ona svojim telom odhaľuje aj svoju identitu, osobnosť. Pohybmi, chovaním, mimikou. Že my chlapi otáčame stránky a stále je to čítanie zaujímavé a vzrušujúce. A my sme do toho románu začítaní až po uši. Ženské telo bez duše sa mužovi znudí, nech je akokoľvek krásne. Musí vedieť preložiť nohy v kaviarni, krčiť prsty na nohách do koberca, stáť na špičkách keď hľadá keksy v hornej poličke. A najvzrušujúcejšie nie je také telo, ktoré odhaľuje svoju nahotu. My vieme, že pod tou blúzkou sú tie dva diaľkové ovládače a že v tých rifliach skrývate krájačku uhoriek. Nemusíte nosiť výstrih končiaci na koľajniciach v metre v Tokiu. Najvzrušujúcejšie telo je to nahé, žmurkajúce, paplónom zakryté až pod bradu. Pretože je naše.

No tak popusť uzdu svojej fantázie. A nielen v sobotné single ráno pred otvorenou chladničkou, že aký koláč do od nudy upečieš pre neexistujúceho partnera, ktorý aj tak skončí (vygrcaný) v záchode. Zaželaj si v duchu nejakého konkrétneho chlapa. Nepotrebuješ návody. Ty buď návodom jemu. Na jeho šťastný život. Buď sama sebou, potom bude aj on chcieť byť s tebou. Nerozohraj niečo, čo nebudeš vedieť dohrať do víťazného konca. Keď sa pri peknom chlapovi zakokceš, tak sa zakokci hneď na prvom rande. Keď máš to divne zablúdené znamienko na tele, neskrývaj ho. Si zábudlivá? Tak zabúdaj. Hanbíš sa teraz? Tak sa pokojne začervenaj. Len hlavne buď sama sebou. Lebo vzťah začne tým, že môj chrobáčik, lásočka, zbožňujem ťa a skončí: tá krava znova zabudla tie posrané okuliare doma..

My chlapi nemáme ženský etalón krásy vopred daný! To VY nám ho stanovíte prvým stretnutím. My ho spoznáme, až keď spoznáme vás! Až vtedy si povieme, že hej presne takto som si myslel, že to chcem. Nenechávajte nič v nejakej tajnej poličke. My ju neskôr nájdeme a začneme sa v nej prehrabávať. A keď tam necháte všetky vaše negatívne stránky, slabosti a chyby, tak to nebude bohvieaké prehrabovanie. NAOPAK. Zmiešajte ich so všetkými vašimi silnými stránkami, pozitívami práve teraz! Hneď na začiatku! Zriedite ich dohromady a nebudete sa musieť báť, že raz tu vašu poličku nájdeme. A verte, že my ju raz nájdeme. Ale bude prázdna 🙂 My vás máme radi celé! Hlavne tie vaše chybičky, ktoré vás robia dokonalými. Originálmi.

A nenaháňajte chlapa a takisto sa nenechajte naháňať. Neťahajte ho,  nenechajte sa niekam tlačiť. Stretnite sa na pol ceste. Tam kam už máte predom obaja namierené. Len toto je tá správna cesta do raja. Aj my chlapi máme často krát problém si vybrať. Každá druhá hrubé čierne obočie, ten pohľad že vykopala ručne 12 studní v Afrike, zachránila 4 pandy, porodila tri dvojčatá, a vyjednala mier na  blízkom východe.. Mnohé vyzerajú ako panna bordelánska a od Ježiška si želajú milionára s mozgovou obrnou a neskôr aj príhodou. Niekedy ma človek pocit, že schádzajú z nejakej linky. Rovnaký nudný model, ale samozrejme každá si mysli, že práve ona je ta najkrajšia a najoriginálnejšia. Princezná.. Len by sa mohli dohodnúť, lebo v kráľovstve bývala vždy len jedna princezná. Mnohé si šetria na plastického chirurga, ale vyhľadať by mali neurochirurga. Okrem tej vlákniny by mali so stravou prijať aj nejaké neuróny. Páči sa nám síce, keď vystupujete sebavedome, ale viac sa nám páči, keď sa začervenáte. Sme radi, keď nás vediete. Ale sme radi, keď vám môžeme podať pomocnú chlapskú ruku. Je obdivuhodne, že si dokážete samé poradiť naraz s toľkými vecami. Avšak teší nás, keď požiadate o radu a pomoc niekedy aj nás. Váš úsmev je úžasný. Ale takisto je úžasné, že si dokážete poplakať v nasej blízkosti. Hneď sa z nás údržbárov, šoférov a úradníkov stávajú dlhovlasí vodcovia tlupy, ktorí jednou ranou vyhladili konkurenčný kmeň dole pri rieke.

Umelé mihalnice, nechty a fotky na instagrame sa raz rozpustia doma vo vani, alebo na gruľovke u babky. Podstatná je osobnosť. Tú mnoho žien pustilo k vode a ponúklo obnaženú vagínu. Len si neuvedomili, že toto nie je dnes nedostatkový tovar, ale tovar vo výpredaji. Dnes sa formuje odboj. Muži, ktorí nedajú semeno len tak hocijakej. V ich lonách zväčša pristáva ničím výnimočné vtáctvo, ktoré vrhne len ďalšie vrabce. Ale tie ohrozené druhy vyhľadávajú zapamätateľné hniezdočka. Nie tie tuctové, ktoré majú tak dokonalú manikúru, ako ďalších 1.150.000 výsledkov vyhľadávania v Google.  V obchoďáku sa mnohé tvária, ako nositeľky génu lieku na rakovinu. Dôležité ako položky v pápežovom zozname blahorečených.. Lenže pozor chlapi! Tieto sú len ten zbytok, ktorý vysypete z odšťavovača na novinový papier. Šťava je niekde inde priatelia! Stačí sa porozprávať s kolegyňami v práci, susedami cez balkón, alebo neznámymi v potravinách. Majú viac charizmy, ako tieto sójové steaky. Tá obyčajná zemiaková kaša z predvčera.. Prvotriedne jedlo sa predsa nebude predávať tak druhotriedne.

Pokračovanie v ďalšom blogu..

TIEŽ SI PREČÍTAJ:  Ako vstať ráno z postele